Karta Studenta Erasmusa
Karta studenta Erasmusa wymienia podstawowe prawa i przywileje studentów uczestniczących w wymianie w ramach programu Erasmus (np. zwolnienie z opłat za studia w uczelni przyjmującej, pełne zaliczenie okresu studiów odbytego za granicą) oraz ich podstawowe zobowiązania wobec uczelni macierzystej i przyjmującej. Kartę Studenta Erasmusa otrzyma od własnej uczelni każdy student wyjeżdżający za granicę w ramach programu Erasmus.
Status studenta Erasmusa uzyskują jedynie ci studenci, którzy spełniają kryteria udziału w wymianie Erasmusa i zostali zakwalifikowani przez macierzystą uczelnię na wyjazd do partnerskiej uczelni w Europie w celu zrealizowania tam części studiów. Zarówno uczelnia macierzysta studenta, jak i uczelnia przyjmująca muszą posiadać Kartę Erasmusa (ERASMUS University Charter) nadaną przez Komisję Europejską.
Jeżeli będziesz mieć problemy z którymkolwiek z powyższych praw i obowiązków, powinieneś/ powinnaś dokładnie określić ten problem, upewnić się, że przestrzegałeś/przestrzegałaś uzgodnionych zasad i wykorzystałeś/wykorzystałaś oficjalne procedury odwoławcze w Twojej uczelni macierzystej. Zwróć się do wydziałowego lub uczelnianego koordynatora Erasmusa w Twojej uczelni. Jeśli pomimo to nie uda Ci się nadal rozwiązać problemu, skontaktuj się z Agencją Narodową.
Karta studenta Erasmusa (wersja polska)
Karta studenta Erasmusa (wersja angielska) - Erasmus Student Charter
Erasmus Charter For Higher Education 2014-2020
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu ERASMUS, Kontakt
Tłumacz języka migowego: uam.jns.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.