O programie dla studentów
Program Erasmus na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu
Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu działa Wydziałowa Komisja Erasmus w następującym składzie:
Dr Katarzyna Piątkowska-Pinczewska – Prodziekan ds. Studenckich, Przewodnicząca Komisji
Dr Agnieszka Gołębiak – Członek Komisji golebiak@amu.edu.pl
Prof. UAM Michał Jarnecki – Członek Komisji mmjarnecki@poczta.onet.pl
Mgr Tomasz Kulka – Wydziałowy Koordynator Programu Erasmus tomasz.kulka@amu.edu.pl
Dyżur (pokój E312b):
czwartek: 16.30-17.15
piątek: 14.45-15.30
(za wyjątkiem przerwy międzysemestralnej, sesji egzaminacyjnych i wakacji letnich i zimowych, w tym czasie należy umówić się na spotkanie drogą mailową)
Opis szczegółowy
Daj susa na Erasmusa
W ramach programu Erasmus Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu oferuje możliwość wyjazdów stypendialnych do partnerskich uniwersytetów lub jednostek szkolnictwa wyższego, których lista jest opublikowana na stronie Erasmus w zakładce Wykaz uczelni partnerskich. Wyjazd może trwać od jednego do dwóch semestrów. Studenci uzyskują stypendium na pokrycie różnicy kosztów studiowania (wysokość stypendium zależy od kraju pobytu). Stypendium przyznawane jest na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym oraz biorąc pod uwagę średnią ze studiów. W czasie pobytu na stypendium student nie traci prawa do stypendium socjalnego, ani naukowego. Okres studiów spędzony na partnerskiej uczelni zaliczany jest do okresu studiów na WPA.
O udział w programie mogą ubiegać się studenci wszystkich kierunków studiów niezależnie od trybu studiów oraz studenci którzy charakteryzują się dobrą znajomością języka obcego, w którym będą prowadzone wykłady na uczelni zagranicznej (j. angielski lub język kraju przyjmującego).
Student może wyjechać na studia za granicą począwszy od II roku studiów licencjackich na UAM. Oznacza to, że o wyjazd w roku kolejnym mogą ubiegać się studenci będący na I roku studiów licencjackich. Studenci studiów magisterskich mogą wyjechać w 1-szym semestrze studiów magisterskich, o ile w momencie wyjazdu są zarejestrowanymi studentami /słuchaczami studiów na UAM. Z przyczyn organizacyjno-proceduralnych Wydział zastrzega że w przypadku studentów studiów magisterskich, wyjazd na studia za granicą możliwy jest dopiero w 2-gim semestrze ich studiów.
Zasady mobilności edukacyjnej (wyjazdy na studia i praktyki) w ramach ERASMUS+
W programie Erasmus+ każda osoba otrzymuje możliwość wyjazdu trwającego nie dłużej niż 12 miesięcy na każdym stopniu studiów, a 24 miesiące w przypadku jednolitych studiów magisterskich, nazywa się to „kapitałem wyjazdowym” w każdym cyklu studiów (licencjackich, magisterskich i doktoranckich), niezależnie od mobilności (studia czy praktyki) i liczby okresów mobilności (na przykład 2x6 miesięcy lub 3x4 miesiące).
Nowością programu jest też możliwość wyjazdu dla tzw. recent graduates (świeżo upieczeni absolwenci) - będą mogli wyjeżdżać na praktykę. Okres, w jakim absolwent może przebywać na wyjeździe stypendialnym to 12 miesięcy , a pobyt musi być zakończony przed upływem 12 miesięcy od zakończenia studiów. Moment ukończenia studiów jest zdefiniowany w regulaminie studiów (np. „Ukończenie studiów następuje z dniem zdania egzaminu dyplomowego” ). Aby osoba wyjechała jako recent graduate musi zostać „zrekrutowana” na ostatnim roku studiów. Okres mobilności jako recent graduate wlicza się do „kapitału wyjazdowego” przypisanego do danego cyklu studiów. Np. jeżeli osoba studiująca na studiach licencjackich w trakcie tych studiów przebywała 9 miesięcy na wyjeździe w ramach LLP-Erasmus lub w ramach „Erasmus+” może teoretycznie wyjechać jako recent graduate po studiach licencjackich, ale tylko na 3 miesiące.
Nadzór nad przebiegiem postępowania w sprawach wyjazdów studentów na stypendia
w ramach Programu „Erasmus” sprawuje Prodziekan ds. studenckich Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM przy współpracy z Koordynatorem Wydziałowym Programu „Erasmus”.
Po zakwalifikowaniu na wyjazd przez Komisję Erasmusa , przy wypełnianiu dokumentacji wstępnej („Learning Agreement”) oraz formularzy przekazywanych później do „Działu Współpracy z Zagranicą” w Poznaniu (umowa, informacje o koncie osobistym, karta „Erasmusa”), jak również przy rozwiązywaniu problemów naukowo-socjalnych które zaistniały po przyjeździe do kraju przyjmującego, student współpracuje z Koordynatorem Wydziałowym Programu „Erasmus”.
Przewodnik Erasmus
Strona Narodowej Agencji Erasmus
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu ERASMUS, Kontakt
Tłumacz języka migowego: uam.jns.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.